Ilekroć wybieramy się na zakupy, przeszukujemy regały w celu znalezienia ciekawej zabawki dla naszego dziecka. Chcemy, by miało coś oryginalnego, co rozbudzi jego wyobraźnię i wywoła długotrwałą radość. Niestety niejednokrotnie załamani odkrywamy, że nasza pociecha ma już praktycznie wszystko. Dlatego też warto pomyśleć o książkach dla najmłodszych, które są doskonałą alternatywą w miejscu zabawki dla dzieci.

Rozbudź wyobraźnię

Bajki i opowiadania mają to do siebie, że w piękny sposób potrafią rozbudzić dziecięcą wyobraźnię. Niecodzienni bohaterowie, pełne magii zdarzenia i nierzeczywiste krajobrazy oddziałują na psychikę i pomagają kształtować pierwsze, najprostsze marzenia. Maluchy pragną porozmawiać z księżniczkami, powalczyć z rycerzami i zamieszkać w wielkich zamkach, w których nigdy nie brakuje zabawy. Ciekawym pomysłem są komiksy, w których znajduje się stosunkowo niewiele tekstów, za to dużo rysunków. My możemy opowiadać naszemu dziecku, a ono będzie oglądało ilustracje. Wyjdzie ono z roli słuchacza i stanie się obserwatorem wyjątkowych zdarzeń. Będą to dla niego wielkie emocje i bardzo ważne momenty.

Postaw na wizerunek

Wielu dorosłych pamięta, jak w dzieciństwie posiadali małe książeczki, w których spisane były baśnie. Jedną z serii były bajki Braci Grimm. Piękne, wzruszające i niepowtarzane historie rozbudzały dziecięce serca i na długo w nich zamieszkiwały. I choć rodzice nie zwracają może większej uwagi na oprawę książek, to dla dzieci jest ona dużą atrakcją. Pozwala im zajrzeć do tajemniczego świata, w który kryje się wiele zagadek i potworów. I choć my, dorośli, widzimy jedynie ilustracje, to dla dziecka są one niezwykle ważnym elementem baśniowej opowieści.

Nie tylko do zabawy

Wszystkim rodzicom zależy na zrównoważonym rozwoju dzieci i ich beztroskim dzieciństwie. Pragną dostarczać swoim pociechom jak najlepszych produktów, które wpłyną na właściwe dorastanie i spostrzeganie świata. Zabawki dla dzieci są bardzo różnorodne. Od tych najprostszych i najtańszych do skomplikowanych, stymulujących umysł młodego człowieka. Warto pamiętać o tym, że zabawki nie tylko mają przynosić radość, ale i powinny edukować. Właśnie dlatego książki, dostosowane do wieku i poziomu malucha powinny go zainteresować i otworzyć przed nim nieznane dotąd światy. To w rękach rodzica leży poszerzanie horyzontów młodego człowieka. Powinniśmy o tym pamiętać i kierować swoją uwagę w kierunku takich przedmiotów, które wpłyną na rozwój i kształtowanie się psychiki dziecka już od jego najmłodszych lat. Jesteśmy odpowiedzialni za jego zdrowie, wiedzę i mądrość życiową.